شرف الشمس
شهدا شرمنده ایم
قالب وبلاگ
ایا می توانید این مساله را حل كنید؛ گلوله ای از دوشیكا با سرعت اولیه خود از فاصله 100 متری شلیك می شود و در مبداء به حلقومی اصابت نموده وان را سوراخ كرده گذر می كند، معلوم نمایید: سر كجا افتاده است؟ كدام زن صیحه می كشد؟ كدام پیراهن سیاه می شود؟ كدام خواهر بی برادر می شود؟
وچه كسی می داند كه جنگ چیست؟ چه كسی می داند فرود یك خمپاره قلب چند نفر را می درد؟ چه كسی میداند سوت خمپاره فردا به قطره اشكی بدل خواهد شد و این اشك جگرهایی را خواهد سوزاند؟
كیست كه بداند جنگ یعنی سوختن، ویران شدن، ارامش مادری كه فرزندش را همین الان با لای لای گرمش در اغوش خود خوابانیده؛ نوری، صدایی،ریزش سقف خانه و سرد شدن تن گرم كودك در قامت خمیده مادر؟
كیست كه بداند جنگ یعنی ستم، یعنی اتش، یعنی خونین شدن خرمشهر، یعنی سرخ شدن جامه ای و سیاه شدن جامه ای دیگر،یعنی گریز به هر جا؛ هر جا كه اینجا نباشد، یعنی اضطراب كه كودكم كجاست؟ جوانم كجاست؟ دخترم چه شد؟
به كدام گوشه تهران نشسته ای؟
كدام دختر دانشجویی كه حوصله ندارد عكس های جنگ را ببیند واخبار جنگ رابشنود، داغ ان دختران معصوم سوسنگرد، خواهران گل، ان گلهای ناز،ان اسوه های عفاف كه هر كدام در پس رنج های بیكران صحرانشینی و بیابانگردی، ارزوهای سالهای بعد را در دل می پروراندند، ان خواهران ماه، مظاهر شرم و حیا را بفهمد كه بی شرمان دامانشان را الودند و زنده زنده به رسم اجدادشان به گور سپردند.
كدام پسر دانشجویی می داند هویزه كجاست؟ چه كسی در ان كشته شد ودر ان دفن گردید؟
چگونه بفهمد تانك ها هویزه را با 120 اسوه، از بهترین خوبان له كردند و اصلا چه می دانی كه تانك چیست و چگونه سری زیر شنی های تانك له می شود؟
ایا می توانید این مساله را حل كنید؛ گلوله ای از دوشیكا با سرعت اولیه خود از فاصله 100 متری شلیك می شود ودر مبداء به حلقومی اصابت نموده و ان را سوراخ كرده و گذر می كند، معلوم نمایید:
سر كجا افتاده است؟
كدام زن صیحه می كشد؟ كدام پیراهن سیاه می شود؟ كدام خواهر بی برادر می شود؟ اسمان كدام شهر سرخ می شود؟ كدام گریبان پاره می شود؟ كدام چهره چنگ می خورد؟ كدام كودك در انزوا و خلوت خویش اشك می ریزد؟
یا این مساله را كه هواپیمایی با یك و نیم برابر سرعت صوت از ارتفاع 10 متری سطح زمین ماشین لندكروزری را كه با سرعت در جاده مهران-دهلران حركت می كند مورد اصابت موشك قرار می دهد؟ اگر از مقاومت هوا صرفنظر كنیم، معلوم كنید:
كدام تن می سوزد؟ كدام سر می پرد؟ چگونه باید اجساد را از میان این اهن پاره له شده بیرون كشید؟چگونه باید انها را غسل داد؟چگونه بخندیم و نگاه ان عزیزان را فراموش كنیم؟ چگونه در تهران بمانیم و تنها، درس بخوانیم؟ چگونه می توانی درها را به روی خودت ببندی و چون موش، در انبار كلمات كهنه كتاب لانه كنی؟
كدام مساله راحل می كنی؟ برای كدام  امتحان، درس می خوانی؟ به چه امیدی نفس می كشی؟ كیف و كلاسور را از چه پر می كنی؟ ازخیال، از كتاب، از لقب شامخ دكتر یا از ادامسی كه مادرت هر روز صبح در كیفت می گذارد.
كدام اضطراب جانت را می خورد؟
دیر رسیدن اتوبوس، دیر رسیدن سر كلاس، نمره A گرفتن
دلت را به چه چیز بسته ای؟
به مدرك، به ماشین، به قبول شدن در دوره فوق دكترا. اری پسرك دانشجو!
به تو چه مربوط است كه خانواده ای در همسایگی تو داغدار شده است. جوانی به خاك افتاده و خون شكفته
اری دخترك دانشجو!
به تو چه مربوط كه دختران سوسنگرد را به اشك نشاندند و انان را زنده به گور كردند.
در كردستان حلقوم كسانی را پاره كردند تا كدهای بی سیم را بیابند.
به تو چه مربوط است كه موشكی در دزفول فرود بیاید و به فاصله زمانی انتشار نوری، محله ای نابود شود یا كارگری كه صبح به قصد كارخانه نبرد اهواز از خانه خارج ودیگر بازنگشت و همكارانش او را روی دست تا بهشت اباد اهواز بدرقه كردند.
به تو چه مربوط كه كودكانی در خرمشهر از تشنگی مردند.
هیچ می دانستی؟
حتمآ نه!
هیچ ایا انجا كه كارون و دجله و فرات به هم گره می خورند به دنبال اب گشته ای تا اندكی زبان خشكیده كودكی را تر كنی؟
و انگاه كه قطره ای نم یافتی با امیدهای فراوان به بالین كودك رفتی تا سیرابش كنی، اما دیدی كه كودك دیگر اب نمی خواهد!
اما تو، اگر قاسم نیستی، اگر علی اكبر نیستی،حرمله مباش كه خدا هدیه حسین(ع) را پذیرفت. خون علی اصغر را به زمین باز پس نداد و نمی دانم كه این خون، خون خدا، با حرمله چه می كند؟!

وصیت نامه شهید احمدرضا احدیبرچسب ها: وصیت نامه شهید احمدرضا احدی، شهید احمدرضا احدی، شهید، شهدا، جنگ، دفاع مقدس، كدام جوان پایتخت نشین می داند هویزه كجاست،
[ شنبه 15 مرداد 1390 ] [ 07:11 ب.ظ ] [ ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

هركس میخواهد ما را بشناسد داستان كربلا را بخواند.

شهید آوینی
نویسندگان
لینک دوستان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات